Klinika Weterynaryjna Rzeszów szprotawa

Piesek na studiach

Od jakiegoś okresu czasu coraz to więcej młodych ludzi decyduje się na nabycie czworonoga. Czy jest to należyta decyzja? Niewątpliwie wiele ludzi wykrzykujących „pies na studiach! Oszalałeś!” potwierdza, iż zahacza to o ubytek zdrowia psychicznego, aczkolwiek posiadacze kudłatych pupili mówią co innego. Przyjrzyjmy się chwilę temu zjawisku i rozstrzygnijmy – czy posiadanie kulki sierści w chwili, gdy nie masz jeszcze stałej pracy oraz niezmiennego adresu zamieszkania jest możliwe czy może jednak nie?
Wszystko naturalnie zależy od osoby. Każdy posiada inne przyzwyczajenia, które wynosi z domku. Jedni, przyzwyczajeni do domu z ogródkiem a także taty, który na co dzień wychodzi pobiegać z psem, mogą zaznać szok starając się niespodziewanie pogodzić zajęcia, spotkania towarzyskie i posiadanie czworonoga w bloku. Dla innych, tych przyzwyczajonych, nie będzie tworzyło to najmniejszego kłopotu.
Pamiętajmy niemniej jednak, że jako studenci posiadamy ograniczony budżet oraz zwierzę nie może na tym cierpieć. Poszukajmy wtenczas odpowiednich specjalistów, niemniej jednak niezbyt kosztownych, takich jak Klinika Weterynaryjna Rzeszów albo Wet Med. Nie zawsze wysokie ceny kojarzą się z jakością – oceńcie indywidualne stanowisko lekarzy i to jak mocno przejmują się waszymi pupilami.
Nie zapomnijcie też o tym, że w domku, w którym przebywają wyłącznie osoby studiujące, w którym nie ma wracających wcześnie ze szkoły smyków bądź wstających wcześnie mam, pies będzie musiał spędzić co najmniej kilka godzin w ciągu dnia sam. Wybierzcie wobec tego właściwą rasę a przy tym temperament, który nie pozwoli psu cierpieć w takiej sytuacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.